Як пити воду

правильне споживання води

Випивайте склянку природної води кімнатної температури одразу після пробудження – це допомагає шлунку та кишечнику «прокинутися», запускає процеси очищення та готує шлунок до першого надходження їжі.

Крім того, після ночі наш організм особливо потребує відновлення водного балансу. Протягом сну організм не отримує води, а лише витрачає її – вода виділяється крізь пори, витрачається на процеси обміну речовин, випаровується разом із диханням.

За добу варто випивати щонайменше 1,5 л чистої природної води. Тож робіть це невеличкими ковтками протягом усього дня. За 30-40 хвилин до їжі випивайте 100-150 мл води. А от запивати їжу водою не варто, адже таким чином ви розріджуєте шлунковий сік.

Склянка води перед сном допоможе запобігти загусненню крові, яке відбувається під час сну. Особливо це слід пам’ятати тим, хто уві сні хропить, адже при відкриванні рота випаровується більше рідини і підвищується в’язкість крові. Це підвищує навантаження на серце та кардіологічний ризик.

Також в данному розділі:

Вода і фітнес

Різноманітні дослідження підтверджують, що спортсмени, які не отримують рідину під час змагань, демонструють на 6-12% гірші результати ніж ті, хто п’є достатньо води.

Дізнатись більше

1,5 л на день – це норма

Більшість дієтологів радять: аби тримати водний баланс у нормі, слід випивати не менше 1,5 л чистої природної води на день.

Дізнатись більше

Водний баланс

Так місячний ембріон складається з води на 97%, новонароджена дитина – на 80%. В організмі людей похилого віку води менше 57%.

Дізнатись більше