Вода і фітнес

використання води при тренуваннях

Існує міф, що під час тренувань чи одразу після фізичних навантажень не можна пити. Це не так! Різноманітні дослідження підтверджують, що спортсмени, які не отримують рідину під час змагань, демонструють на 6-12% гірші результати ніж ті, хто п’є достатньо води.

Втративши навіть 2% рідини, наше тіло гірше піддається тренуванням. До того ж з’являються підвищений пульс, болі та слабкість у м’язах. Доведено, що нестача води здатна викликати м’язові спазми. Крім того, вода відігріє величезну роль в утворенні «мастильного» матеріалу суглобів та м’язів.

Вживання води під час тренування підвищує швидкість спалення калорій. Та найголовніше – вода допомагає організму охолоджуватися, що надзвичайно важливо під час інтенсивних фізичних навантажень.

Для поновлення водного балансу під час та після тренувань необхідно випивати щонайменше 0,5 л води. Вона має бути прохолодною, але не крижаною! Фітнес-тренери радять пити негазовану природну воду кожні 15-20 хвилин тренування – робити це слід невеличкими ковтками під час паузи.

Також в данному розділі:

Як пити воду

За добу варто випивати щонайменше 1,5 л чистої природної води. Тож робіть це невеличкими ковтками протягом усього дня. За 30-40 хвилин до їжі випивайте 100-150 мл води.

Дізнатись більше

Водний баланс

Так місячний ембріон складається з води на 97%, новонароджена дитина – на 80%. В організмі людей похилого віку води менше 57%.

Дізнатись більше

Цікаві факти про воду

Сухість шкіри та зморшки – перші видимі ознаки нестачі води в організмі. Косметика діє зовні, а вода, яку ми п’ємо, зволожує шкіру зсередини.

Дізнатись більше