Джерело

родовище Моршинської №4

Моршинське родовище – одне з небагатьох у світі джерел чистої природної води, яка має ідеально збалансований для людини мінеральний склад.

Мінеральні води моршинських джерел різноманітні за складом. Та лише джерело №4, з якого розливається Моршинська, б'є столовою мінеральною водою, яка без жодних обмежень підходить для щоденного вживання. Моршинське джерело овіяне легендами про появу тут Божої Матері, тому його друга назва – «Під Матінкою Божою».

Цінність Моршинського джерела визнано на загальнодержавному рівні. 7 березня 2000 року Кабінет Міністрів України своєю постановою №456 відніс води Моршинського родовища мінеральних природних столових вод до категорії Унікальних.

Вода із Моршинського джерела виходить на поверхню самоплином. Далі вона потрапляє у спеціальні водозбірні споруди. До цих підземних водозаборів під'єднано трубопровід, що веде до заводу, розташованого неподалік. Завдяки різниці у висотах вода тече трубами сама, без використання насосів. Дорогою від джерела до пляшки вода проходить лише звичайні механічні фільтри, які звільняють її від дрібного каміння, піску.

Саме так природна вода швидко та без зовнішніх втручань потрапляє на завод, де її одразу розливають у пляшки.

Видобуток води

З геологічної точки зору Моршинське родовище займає чималу територію біля м. Моршин. Але вода виходить на поверхню лише з декількох джерел, розташованих на території курортної зони у букових лісах.

Подальший шлях води розпочинається з каптажів природних джерел, куди потрапляє вода, самоплином витікаючи з джерела. Каптажі – спеціальні водозбірні споруди, що захищають джерела від зовнішніх впливів.

До цих підземних водозаборів під’єднано трубопровід, що веде до заводу, розташованого неподалік. За рахунок різниці у висотах вода тече трубами самоплином, без використання насосів.

До речі, джерела та каптажі водозабору – зона особливої уваги заводу «Оскар». Сьогодні це закрита санітарна зона, яка для безпеки виробництва цілодобово перебуває під вартою.

Ось таким чином природна вода швидко й без жодних зовнішніх впливів потрапляє на завод, де її одразу розливають у пляшки.

Чи не найважливішим аспектом виробництва на заводі «Оскар» є те, що шлях свіжої води з джерела до пляшки займає всього 7 хвилин. Склад моршинської води настільки збалансований, що вона не потребує жодного втручання з метою поліпшення або вдосконалення. На шляху від джерела до пляшки вона проходить лише звичайні механічні фільтри, які звільняють її від дрібного каміння, піску.

Добре налагоджена система розповсюдження забезпечує доставку Моршинської до будь-якого населеного пункту України в короткий проміжок часу. Тож, відкриваючи пляшку Моршинської, можна не сумніватися, що ця вода ще нещодавно текла з джерела.

Також в данному розділі:

Питання-Відповіді

Чи правда, що чим глибша свердловина, тим чистіша вода з неї? Чи справді вода в ПЕТ-пляшках гірша, ніж у скляних?

Дізнатись більше

Походження

Територія безпосередньо біля джерел є закритою зоною санітарного контролю, де немає жодних поселень і сторонніх людей.

Дізнатись більше

Історія

Ще в XV столітті мешканці Моршина звернули увагу на незвичайні властивості місцевих природних джерел.

Дізнатись більше